WILLA PARKOWA ZAPRASZA

PIĘKNE TO SĄ GÓRY. TE NASZE PIENINY. (Artur Oppman)

    

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

SZCZAWNICA

Cudowna miejscowość położona pomiędzy Pieninami a Beskidem Sądeckim. Stąd najlepiej wyruszać na piesze wędrówki w oba pasma. Miasto przylega do Pienińskiego Parku Narodowego a w naszej miejscowości kończy się słynny na cały świat spływ Dunajcem. Aby zobaczyć te piękne krajobrazy i&nbsppodziwiać pienińską przyrodę trzeba u nas spędzić kilka dni.

SPŁYW DUNAJCEM

Na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek, płyniemy głębokim i krętym kanionem. W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku. Sezon trwa od maja do października.

RAFTING

Rafting i spływ kajakiem na Dunajcu - Spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne - Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Mogą w niej uczestniczyć także dzieci. Chłód wody, górskie powietrze, piękno pienińskiego krajobrazu spowodują, że zapomnicie o stresach dnia codziennego.

SPŁYW KAJAKIEM

Spływy kajakowe po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dają za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki. Pneumatyczne kanadyjki pozwolą na bezproblemowe pływanie nawet początkującym kajakarzom. Nad grupą czuwa instruktor w kajaku jednoosobowym, który pomoże w krytycznej sytuacji lub wskaże właściwą drogę na wodzie.

WODY MINERALNE

  Dzięki swoim warunkom geologicznym uzdrowisko posiada wyjątkowe wody mineralne. Do najbardziej znanych zaliczyć można:
 • " Stefan" - zalecany w schorzeniach dróg oddechowych, nie zalecany przy nadkwaśności żołądka
 • " Magdalena" - zalecana w schorzeniach dróg żółciowych i przy zaparciach
 • " Jan" - zalecany w schorzeniach dróg oddechowych i nadkwasocie żołądka
 • " Szymon" - zalecany przy niedokrwistości u rekonwalescentów
 • " Wanda" - polecana przy podagrze i przy alergiach
 • " Helena" - polecana przy chorobach wrzodowych żołądka i dwunastnicy

TRASY WYCIECZKOWE

 • - Palenica - 50 min.
 • - Jarmuta - 1 godz. 30 min.
 • - Wąwóz Homole - 1 godz. 50 min. (z dojazdem)
 • - Bryjarka - 1 godz.
 • - Bereśnik - 1 godz. 15 min.
 • - Dzwonkówka - 2 godz. 30 min.
 • - Prehyba - 4 godz.
 • - Czerwony Klasztor - 2 godz. 30 min. (potrzebny jest paszport)
 • - Sokolica - Trzy Korony - Wąwóz Szopczański - 5 godz.
 • - Spływ Przełomem Dunajca czynny od 1 maja do 31 października
 • - 6 tras rowerowych łącznie koloło 100 km. długości

Galeria
« 1 z 2 »
« 1 z 2 »

Oferta

WOLNE MIEJSCA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I SYLWESTRA

Willa

Dom położony jest w centrum miasta z dala od ulicy głównej. Dysponujemy słonecznymi 1, 2 i 3 - osobowymi pokojami z łazienkami i balkonami. Pokoje wyposażone są w TV. Istnieje możliwość przyrządzania śniadań i kolacji w aneksie kuchennym wyposażonym w lodówkę, naczynia, czajnik bezprzewodowy i kuchenkę gazową. Posiadamy również apartament mieszczący do 4 osób,sypialnia i pokój dzienny z dwoma łóżkami i kuchnią .Pokój czteroosobowy z aneksem kuchennym. NIE OFERUJEMY WYŻYWIENIA. W pobliżu restauracje i jadłodajnie ze smacznymi, tanimi obiadami. Na ogrodzonej posesji parking, mini plac zabaw z piaskownicą, gril i altanka. Wokół dużo zieleni. Pokój jednoosobowy i czteroosobowy nie posiadają balkonów.

.

Szczawnica

Szczawnica to malownicza miejscowość położona pomiędzy Pieninami a Beskidem Sądeckim, dlatego stąd najlepiej wyruszać na piesze wędrówki w oba pasma. Miasto przylega do Pienińskiego Parku Narodowego i w naszej miejscowości kończy się słynny na cały świat spływ Dunajcem. Aby zobaczyć te piękne krajobrazy i podziwiać pienińską przyrodę trzeba u nas spędzić kilka dni. Szczawnica to również atrakcyjna baza noclegowa zimą . Jest u nas kilka wyciągów narciarskich w promieniu 6 km. Największy jest na wprost naszego domu. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.

Kontakt

Dojazd do naszego domu od ulicy Głównej - skręcić w lewo między apteką a  restauracją Halka

WILLA PARKOWA
Witold Majerczak
ul. Park Dolny 13
34-460 Szczawnica
tel: 0 (prefiks) 18 26 22 551
Nr. konta bankowego
44 1140 2004 0000 3202 6516 0419
witek@willaparkowa.plWilla Parkowa w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plSzczawnica noclegi